Anonim Aksemseddin-Makamat-i Evliya E-BOOK - Anonim Aksemseddin-Makamat-i Evliya E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Anonim   >   Aksemseddin-Makamat-i Evliya E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-05-01 tarihinden bu yana 301 defa online okundu ve 554 defa indirildi.

Anonim Aksemseddin-Makamat-i Evliya E-kitap, Anonim Aksemseddin-Makamat-i Evliya E-Book
Anonim tarafından yazılan ve İslami , kategori klasmanında olan Aksemseddin-Makamat-i Evliya isimli kitabın açıklaması :

Açiklama : Zevk-ü sefâya bir tepki olarak dogan Islâm sûfîligi, yerin gögün gerçek sahibi, efendisi Allaha kullugu hedeflemistir. Iç âlemi nurlandirmak, hakîkat-i Muhammediyyeye (insan-i kâmile) nâil olmak onlarin en büyük arzusuydu. Bu duygular içinde hayatlarini idâme ettiren büyük sûfîler, Uzakdoguda, Anadolu da, erisebildikleri her yerde Müslümanligi anlatmislardir. Onlarin bu alçak gönüllü, ahlâkli durus ve yasamlari karsisinda genis halk kitleleri Müslümanligi kabul etmislerdi. Hatta ilk sûfiler, kendilerini genis halk topluluklarinin içine atmislar, gelene-geçene dinin özü hakkinda bilgi vermislerdir.

Iste Aksemseddin hazretleri de bu kutlu yolu tutmus, yetmis yillik ömrünü hak ve hakîkat yoluna feda etmistir. Herkesin konusmakta, ifâde etmekte zorlandiklari ve sirlarini halktan sakladiklari bir zamanda, bu meseleler hakkinda konusmus, bu kiymetli eserinde Tasavvuf terimlerini, özellikle de Ricâlul-Gayb ve Rûh-i Muhammediyye konusunu veciz bir sekilde anlatarak, içinde bulundugu konumu ifâde etmekten çekinmemistir.


Aksemseddin-Makamat-i Evliya Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2019 © Ekitap Arşivi - .
.