Anonim İslam'da Resim Heykel Musiki E-BOOK - Anonim İslam'da Resim Heykel Musiki E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Anonim   >   İslam'da Resim Heykel Musiki E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-21 tarihinden bu yana 25 defa online okundu ve 151 defa indirildi.

Anonim İslam'da Resim Heykel Musiki E-kitap, Anonim İslam'da Resim Heykel Musiki E-Book
Anonim tarafından yazılan ve İslami , kategori klasmanında olan İslam'da Resim Heykel Musiki isimli kitabın açıklaması :

Diger bütün peygamberler gibi tevhidle gelen, tevhidle yasayan, insanliga tevhidi sunan ve ruhlara tevhidi yerlestirip yayan Peygamber Efendimiz de, putlarin ve putperestligin düsmaniydi, putlari ve putperestlik akidelerinin hepsini reddetmistir. Bütün beyinler ve kalblere nurlu beyanlariyla, ilahi kelamla, muhabbetle giren Efendimiz, ruhlardaki en küçük sirk gölgesinin dahi yok olmasini ister. Muvahhid yapinin mimari Efendimiz (A.S.), sirkin hiç bir emaresine tahammül etmiyor ve hadiste zikredilen kötü aliskanliklarin gelecekte de ümmet-i beyza arasinda yayginlasmamasi için ulvi hassasiyeti içinde, o aliskanliklarin gelecekte de ümmet-i beyza arasinda yayginlasmamasi için ulvi hassasiyeti içinde, o aliskanliklara dönüsü sanki ilahi vahye bir itirazmis gibi degerlendiriyor. Kisaca ifade edecek olursak, musiki netice itibariyle, Rabbimize giden yollari açmali ve O'nun ma'rifeti adina bize birseyler kazandirmalidir. Bu da Kur'an, Ezan ve mana yüklü ilahi ve kasideler ve bir de tabiattan yükselen fitri musikiyle elde edilir. Bunlarin disinda musiki adina ortaya konan seyler ise, sadece bizi Cenab-i Hak'tan uzaklastirip gafletin kucagina atan birer oyun ve eglenceden ibarettir.


İslam'da Resim Heykel Musiki Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2019 © Ekitap Arşivi - .
.