Sahabettin Uzluk Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler E-BOOK - Sahabettin Uzluk Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Sahabettin Uzluk   >   Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-19 tarihinden bu yana 147 defa online okundu ve 149 defa indirildi.

Sahabettin Uzluk Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler E-kitap, Sahabettin Uzluk Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler E-Book
Sahabettin Uzluk tarafından yazılan ve Ansiklopedi , kategori klasmanında olan Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler isimli kitabın açıklaması :

"XIII üncü asir sonlarina dogru Selçuki bassehri Konya'da Mevlâna mensuplari büyük bir kalabalik teskil ediyordu. Derin zevkli mânevi bir âlem içinde Halk ulu mürsidin saçtigi nurlu fikirler etrafinda toplaniyordu. Daha o zamanlarda sofilerden bir zümre maddi bir âlemin ince ve genis sanat örneklerini yaratmaga çalistilar. En büyük bir sanatkâr ruhuyla Mevlâna sanatin nihayetsiz derinlikleri içinde siir, musiki, sema gibi ruhî vecidlerle dervislerini yeni bir âleme sürüklüyordu.
Bu asirda baslayan kuvvetli cereyan Mevlâna'(1207-1273)nin muakkipleri tarafindan ileri götürüldü. Bilhassa, oglu Sultan Veled (1225-1312) babasinin fikirlerini bir tarikat halinde ortaya çikardi. Âyin ve usullerini tâyin etti. Mevlâna âsiklari her tarafta mevlevihaneler uyandirdilar."


Mevlevilikte Resim Resimde Mevleviler Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.