Bernard Lewis Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi E-BOOK - Bernard Lewis Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Bernard Lewis   >   Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-11 tarihinden bu yana 268 defa online okundu ve 1465 defa indirildi.

Bernard Lewis Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi E-kitap, Bernard Lewis Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi E-Book
Bernard Lewis tarafından yazılan ve Biyografi & Anı , kategori klasmanında olan Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi isimli kitabın açıklaması :

Ortadogu ve Islam tarihi üzerine dünyaca ünlü bir otorite olan Bernard Lewis bu kitabinda,Ortadogu'da bireylerin ve gruplarin kimliklerindeki sürekli degisim ve evrimi okuyucunun dikkatine sunuyor. Ancak bunu yaparken, Bati merkezli deyimlerin Ortadogu’nun dünyasindaki anlam karsiliklarini inceliyor ve bir yandan dogu toplumlarinin kendi kavramlarini içerden anlamaya çalisirken, ayni zamanda da Bati ve Dogunun degerlerini de karsilastiriyor.Lewis'e göre, Ortadogu eski uygarliklarin yuvasidir,ama bu bölgedeki devletlerin çogu çok yakin kökenlidir. Modern zamanlarda kimlik, sadakat ve mesrulugun mahiyeti anlaminda çok önemli degisiklikler geçirmis bu eski ve köklü kimliklerin bölgesi, söz konusu çerçevede degisimini hâlâ sürdürmektedir.Bernard lewis sirasiyla ülkeler ve sinirlari; din ve toplumun, dini kimligin ve sadakatin önemini; modem etnik kimlikler ve taleplerle dili, bir yere sadakatin -yurtseverligin dogusunu; Ortadogu’da hem iç (azinliklar) hem de dis (yabancilar) olmak üzere ''öteki'' kavramini büyüteç altina yatiriyor. Son bölümde de liberalizm, milliyetçilik, fasizm, sosyalizm ve demokrasi akimlarinin Ortadogu'da kavranis düzeylerini ve bölge ülkelerinin kendi emelleri üzerindeki etkilerini ele aliyor.Ortadogu'nun Çoklu Kimligi, Türkiye'nin karsilikli etkilesim alanina giren ve dünyanin politik ve ekonomik gündeminde önemli yerini her zaman korumus olan Ortadogu'yu yakindan, ve hatta bir anlamda 'içerden' tanimamizi saglayan, konusunda çok yetkin bir yazarin kaleminden çikmis önemli bir arastirma.


Ortadoğu'nun Çoklu Kimligi Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.