Doğan Aksan Şiir Dili ve Türk Şiir Dili E-BOOK - Doğan Aksan Şiir Dili ve Türk Şiir Dili E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Doğan Aksan   >   Şiir Dili ve Türk Şiir Dili E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-09 tarihinden bu yana 442 defa online okundu ve 473 defa indirildi.

Doğan Aksan Şiir Dili ve Türk Şiir Dili E-kitap, Doğan Aksan Şiir Dili ve Türk Şiir Dili E-Book
Doğan Aksan tarafından yazılan ve Ansiklopedi , kategori klasmanında olan Şiir Dili ve Türk Şiir Dili isimli kitabın açıklaması :

Bu kitap, adina siir denen insan yaratisinin çözülemeyen, kestirilemeyen kimi yönlerinin dilbilimle aydinlatabilecegini ortaya koymaya yönelen, bunu yaparken de bir bütün olarak Türk siirinin örneklerinden yararlanan bir çalismanin ürünüdür. Siirin madeni, bütün nitelikleri, ayricaligi ve yaraticiligiyla insandir. Dil adi verilen gücün de yalniz insana özgü olusu gibi. Dile dayanan bir yarati
olarak siir, gücünü insandan alir, dille olusur. Dilin bugün bile bütünüyle çözemedigimiz gizleri ayni zamanda siirin de gözleridir. Ancak dilbilimin aydinlatabildigi noktalar siiri de büyük ölçüde açikliga kavusturmaktadir.


Şiir Dili ve Türk Şiir Dili Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.