Deniz Karakurt Elma E-BOOK - Deniz Karakurt Elma E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Deniz Karakurt   >   Elma E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-09 tarihinden bu yana 100 defa online okundu ve 85 defa indirildi.

Deniz Karakurt Elma E-kitap, Deniz Karakurt Elma E-Book
Deniz Karakurt tarafından yazılan ve Ansiklopedi , kategori klasmanında olan Elma isimli kitabın açıklaması :

Bu kitabin yazilmasi için piyasada satilan her kitap kadar, belki daha da fazla zaman ve emek harcanmistir. Ayrica yapitin konusu, özellikle halk kültürüne yönelik bir altyapiyi zorunlu kildigi için, yeterince genis bir bilgi birikimi gerektirmekte olup, bu durum uzun yillara yayilan yorucu bir çabayi da beraberinde getirmistir.

Kitabin ilk önce klasik baskisi yapilmis ve dagitimi da gerçeklestirilmistir. Yazarin amaci tamamen türk kültürüne ve yok olmaya yüz tutan sözlü halk edebiyat geleneginin korunmasina hizmet etmektir ve eserden hiçbir gelir beklentisi bulunmamaktadir. Bu nedenle kitabin satisindan elde edilen gelirle ve ayrica kimi zaman sponsor bulundugunda kitabin klasik baskilari ücretsiz olarak dagitilmaktadir. (sponsor bulundugu takdirde bu uygulamaya da devam edilecektir.) Fakat en önemlisi, yapitin günümüzdeki teknik olanaklar dogrultusunda e-kitap olarak dagitimina da izin verilmistir.

Yani okuyucunun türk halk kültürünün korunmasi için yazarla ayni duyarliligi gösterecegine ve paylasim yapacagina güvenilmektedir. Çünkü yazarin tüm çabayi (dagitim, paylasim, tanitim, reklam vs.) Kendisinin tek basina üstlenmesine kisisel imkânlar çok fazla elverisli degildir. Dolayisiyla geriye kalan tek sans okuyucuya güvenmektir. Çünkü kitaba erisen veya okuyan herkesin üsenmeden yalnizca 3 kisiyle paylasmasi bile yeterli bir okur kitlesine ulasilmasina olanak taniyacaktir. Ancak böyle bir uygulamada ise okur tarafindan kitap yetersiz ve degersiz olarak algilanmaktadir. Çünkü ne de olsa karsiliginda bir bedel ödenmemektedir. Tamamen algisal bu hatali yaklasim da kitabin okunma oranlarini etkilemektedir.

Üstelik okurlardan istenen ve beklenen paylasim; ”üsenme”, “erinme”, “bosverme” ve ”gereksiz görme” gibi nedenlerle yapilmamaktadir. Bunu yalnizca duyarli davranan küçük bir kitle gerçeklestirmekte, fakat yeterli olmamaktadir. Oysaki örnegin bu yapit, kültür bakanligi onayindan geçerek, il halk Kütüphanelerine dagitimi yapilmistir.

Hiçbir karsilik beklemeden, yalnizca türk kültürüne hizmet amaciyla ücretsiz olarak dagitilan bu kitabi lütfen paylasin ve serbestçe dagitin. Bu durum için hiçbir yasal engel bulunmamaktadir. Okurlardan istenen tek sey budur.

Paylasim istegine uyma konusundaki bu beklenti yalnizca okuyucularin vicdani ve gelenekler ile inançlara dayali milli hassasiyetlerine birakilmistir. Bu hususta okuyucunun üsenmeden tanidiklariyla paylasacagina güvenilmektedir. Aksi takdirde paylasim yapilmadiginda, bu vicdani bir hak ihlali olacaktir.


Elma Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.