Cemal Anadol Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler E-BOOK - Cemal Anadol Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Cemal Anadol   >   Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-04-08 tarihinden bu yana 201 defa online okundu ve 200 defa indirildi.

Cemal Anadol Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler E-kitap, Cemal Anadol Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler E-Book
Cemal Anadol tarafından yazılan ve Ansiklopedi , kategori klasmanında olan Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler isimli kitabın açıklaması :

Anadolu'da XIII. yüzyilda ortaya çikmis olan fütüvvet teskilati zaman içerisinde etkisini daha da artirarak Ahilik Kurumu'nun ortaya çikmasina zemin hazirlamistir. Ahilik, Anadolu'da sadece bir esnaf teskilati olarak kalmamis, büyük devlet adamlari, kadinlari, müderrisleri ve bazi tarikat seyhlerini de içine alarak, Türk sosyal yasaminda önemli bir yere gelmistir. Kitapta bu süreç anlatilmakta, fütüvvetnamelerden yola çikarak Ahi birliklerindeki bazi mesleki ve toplumsal hayata dair uygulamalar anlatilmakta, Ahilik Kurumu'nun Anadolu'nun Türklesmesi ve Islamlasmasina yaptigi katkilara deginilmektedir.
Sözkonusu kitap yazarinin amaci, Anadolu'nun hemen her yerine dagilmis olan Ahilik Kurumu üyelerinin politik, sosyal ve ekonomik hayattaki rollerini incelemistir. Özellikle kurum üyeleri için birer iç tüzük niteliginde olan fütüvvetnamelerin incelenmesi yoluyla Ahilik Kurumu hakkinda detayli bilgiler vermek hedeflenmistir.


Ahilik Kültürü ve Fütüvvetnameler Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2019 © Ekitap Arşivi - .
.