Agop Dilaçar Kutadgu Bilig Incelemesi E-BOOK - Agop Dilaçar Kutadgu Bilig Incelemesi E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Agop Dilaçar   >   Kutadgu Bilig Incelemesi E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-03-31 tarihinden bu yana 275 defa online okundu ve 548 defa indirildi.

Agop Dilaçar Kutadgu Bilig Incelemesi E-kitap, Agop Dilaçar Kutadgu Bilig Incelemesi E-Book
Agop Dilaçar tarafından yazılan ve Destan , kategori klasmanında olan Kutadgu Bilig Incelemesi isimli kitabın açıklaması :

A. Dilaçar, bu incelemesini, ögrencilere ve genis halk kitlelerine, Türk yazininin bu ilk büyük eserini ve yazari olan Balasagunlu Yusuf Has Hacib'i, eserin yazilisinin 900. yil dönümü (1069-1969) dolayisiyla tanitmak, sevdirmek için kaleme aldigini belirtmektedir. Eserde, Kutadgu Bilig'in bizde ilk çevriyazisi ve çevirisini yapan Prof. Dr. Rahmeti Arat'in kitabina, büyük bir degisiklik yapilmadan bagli kalinmistir. Okunus farklari, metin
çevirilerinin sonuna eklenen sözlüklerde gösterilmis, çeviride kelimelerin tam karsiliklari verilmistir. Okuyana kolaylik saglamak amaciyla, sözlük bölümü eserin sonuna toplu olarak konulmamis, her çeviri bölümünün sonuna parça parça eklenmistir. Eserin sonuna bibliyografya, harita ve bir Karahanli devleti kronolojisi eklenmistir.


Kutadgu Bilig Incelemesi Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2019 © Ekitap Arşivi - .
.