Reşit Rahmeti Arat Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 E-BOOK - Reşit Rahmeti Arat Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Reşit Rahmeti Arat   >   Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-03-28 tarihinden bu yana 180 defa online okundu ve 210 defa indirildi.

Reşit Rahmeti Arat Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 E-kitap, Reşit Rahmeti Arat Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 E-Book
Reşit Rahmeti Arat tarafından yazılan ve Biyografi & Anı , kategori klasmanında olan Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 isimli kitabın açıklaması :

16. asrin basinda Hindistan’da kudretli bir devlet kurmus olan büyük Türk hükümdari ve kumandani Gazi Zahirüddin Muhammed Babur (1483 - 1530) ayni zamanda büyük bir edip ve sâirdi. Fevkalâde dolu ve hareketli hayati Içinde kendi hayat hikâyesi olan hatiratini da yazmistir. Çok meshur olan bu hâtirat gerek dili ve ifadesi, gerek çok cepheli dolgun muhtevasi itibariyle, nevinin bir saheseridir. Bir çok dogu ve bati dillerine tercüme edilmistir. Asli tabii, Dogu Türkçesi iledir, diger adi ile, Çagataycadir. Türkiye Türkçesine merhum Prof. Dr. Resid Rahmeti Arat tarafindan çevrilmistir. Bu tercüme ilk defa 1943 ve 1946 yilinda ve iki cilt olarak Türk Tarih Kurumu tarafindan yayinlanmistir.


Baburname ( Babur'un Hatıratı) 3 Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.