Tony Cliff Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere E-BOOK - Tony Cliff Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Tony Cliff   >   Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-03-28 tarihinden bu yana 174 defa online okundu ve 168 defa indirildi.

Tony Cliff Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere E-kitap, Tony Cliff Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere E-Book
Tony Cliff tarafından yazılan ve Biyografi & Anı , kategori klasmanında olan Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere isimli kitabın açıklaması :

Tony Cliff - Lenin Biyografisi 2: Bütün Iktidar Sovyetlere

Lenin biyografisinin ikinci cildi, Birinci Dünya Savasi'nin baslamasindan Ekim Devrimi'ne kadar geçen dönemi; dünya savasi basladiktan sonra sosyal demokratlarin ihaneti ve buna karsi Lenin ve bir avuç enternasyonalist devrimcinin yürütmeye basladiklari savas karsiti propaganda ve ajitasyonu ve yine onlar tarafindan gelistirilen emperyalizm teorisi ve buna uygun politikalar, savasin yarattigi soku üstünden atan Rus isçi sinifi, ezilenleri ve siradan askerlerinin bir anda parlayan mücadeleleri sonucu olusan 1917 Subat Devrimi, devrimin geçirdigi asamalari, devrim içinde yürütülen ve gelistirilen Bolsevik politikalari, Agustos 1917'de Rus isçi sinifinin kolektif mücadelesiyle püskürtülen askeri darbe ve darbe girisiminden sonra Lenin ve Bolseviklerin liderliginde isçi sinifinin tüm kapitalist iktidar aygitlarini yikmaya baslamasini; yani Büyük Ekim Devrimi'nin heyecanli macerasini isliyor.


Lenin Biyografisi 2 Bütün İktidar Sovyetlere Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.