Tony Cliff Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi E-BOOK - Tony Cliff Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Tony Cliff   >   Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-03-28 tarihinden bu yana 166 defa online okundu ve 209 defa indirildi.

Tony Cliff Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi E-kitap, Tony Cliff Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi E-Book
Tony Cliff tarafından yazılan ve Biyografi & Anı , kategori klasmanında olan Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi isimli kitabın açıklaması :

Lenin 1: Partinin Insasi

Tony Cliff'in Türkçe'ye dört cilt olarak çevrilen Lenin biyografisi, Lenin'in politik yasami isiginda Rus Devrimi'nin tarihi, isçi sinifinin yillar içindeki mücadele deneyimleri ve katettigi yollar, Bolsevik Partisi'nin ve 3. Enternasyonal'in kurulusu ve insa edilisi, Rus Devrimi'nin karsilastigi sorunlar ve daha Lenin hayattayken devrimin dejenere olmasi ele aliniyor.

Bu dört ciltlik kitap, Rus devrimci mücadelesi, Bolsevik Partisi ve Lenin hakkinda gerçeklerin stalinst bürokratlarca çarpitilmasina karsi güçlü bir durus gelistiriyor.

Kitabin ilk cildi Lenin'in dogumundan Birinci Dünya Savasi'na kadar geçen dönemi; Lenin'in devrimci olmaya baslamasi, Rus isçi sinifinin tarih sahnesine çikisi, Bolsevik Partisi'nin kurulus dönemi, 1905 Rus Devrimi ve onun kaybedilmesiyle yasanan baski dönem ve tüm bu süre zarfinda Bolsevik politikalarin gelisimi ele aliniyor.


Lenin Biyografisi 1 Partinin Insasi Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.