Yalçin Peksen Nevşehir'den New York'a E-BOOK - Yalçin Peksen Nevşehir'den New York'a E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Yalçin Peksen   >   Nevşehir'den New York'a E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2013-03-27 tarihinden bu yana 88 defa online okundu ve 105 defa indirildi.

Yalçin Peksen Nevşehir'den New York'a E-kitap, Yalçin Peksen Nevşehir'den New York'a E-Book
Yalçin Peksen tarafından yazılan ve Biyografi & Anı , kategori klasmanında olan Nevşehir'den New York'a isimli kitabın açıklaması :

Evliya Çelebi ünlü Seyahatname'sinin basinda, gördügü bir düste Peygamber'e "sefaat" diyecekken "seyahat" dedigini ve dileginin kabul oldugunu anlatir.

Yalçin Peksen ise gezilerini gazetecilik görevi geregi yapsa da bir nev'i günümüz Evliya Çelebi'lerinden biri gibidir. Iste bu geziler kâgida dökülüp bir araya gelince ortaya Nevsehir'den New York'a kadar uzanan bir kitap çikiyor. Bu arada 'york'un 'sehir' demek oldugunu belirtirken, 'nev' ile 'new'in benzerliginden ve yazarimizin ince zekâsindan söz etmeye gerek yok herhalde. Gezilen yerler ve gezenler degisebilir ama yasamda bazi seyler kalicidir. Gülmece gibi...

Bu kitapta, Istanbul'dan Ege ve Akdeniz kiyilarina, Malta, Marsilya, Napoli'den Londra'ya pek çok yer ve sehri, pek çok ve olayi kültürel farkliligi Yalçin Peksen'in gülümseten penceresinden göreceksiniz.


Nevşehir'den New York'a Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.