Anthony D. Smith Ulusların Etnik Kökeni E-BOOK - Anthony D. Smith Ulusların Etnik Kökeni E-kitap

Son Yorumlanan E-Kitap


  İleri Excel
  Cazibe
  Çirkinin Aşığı

Anthony D. Smith   >   Ulusların Etnik Kökeni E-Kitap


Arkadaşına Öner
Okuyacaklarıma Ekle
Okundu Olarak İşaretle

Bu E-Kitap eklendigi 2012-12-08 tarihinden bu yana 325 defa online okundu ve 1037 defa indirildi.

Anthony D. Smith Ulusların Etnik Kökeni E-kitap, Anthony D. Smith Ulusların Etnik Kökeni E-Book
Anthony D. Smith tarafından yazılan ve Tarih , Kültür Eserleri , kategori klasmanında olan Ulusların Etnik Kökeni isimli kitabın açıklaması :

Uluslar, ulus-devlet kavrami, milliyetçilik ve etnik köken üzerine yaptigi çalismalarla dünya çapinda bir üne sahip olan Anthony D. Smith'in bu alanda kaleme aldigi en önemli çalismalardan biri. Çalismasini iki temel eksen üzerine kuran Smith, bir taraftan dünya üzerinde var olan ama siyasi ve askeri güçle kültürel donanim bakimindan büyük farkliliklar gösteren insan topluluklarinin 'millet olma' iddiasini, diger taraftan da, milletin antik dönemden beri var oldugunu ileri süren görüse karsi, yeni nesil sosyalbilimci ve tarihçilerin milletin tümüyle 'modern' bir olgu oldugu yönündeki düsüncelerini irdeliyor. Türkçe'de daha önce de kitaplari yayimlanan Smith'ten genis ölçekli bir etnisite, millet ve uygarlik çözümlemesi.


Ulusların Etnik Kökeni Hakkında Yorumlar
Ekitap Arşivi adlı sitemizde paylaşılan tüm e-kitaplar sunucumuzla alakası olmayan çesitli paylaşım ortamlarında barındırılmaktadır. Sitemiz sadece bu kaynaklardan eklenmiş ve ekleyenler tarafından paylaşıma açılmış e-kitapları yayınlamaktadır. Sunucularımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Ekitap Arşivi sitesi hiç bir yasal hükümlülüge tabi tutulamaz. Eğer tehlif hakkının size yada yayın evinize ait olduğu bir içerik ile karşılaşırsanız lütfen iletişim sayfamızdan kitabın kaldırılması talebinde bulunun. Tehlif hakkı bildirim değerlendirmeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili kitap paylaşımı durdurulacaktır.

Copyright 2012 - 2020 © Ekitap Arşivi - .
.